piątek, 22 maja 2009

Weź się w garść - książka dla każdego!

Ta książka nie bez powodu znalazła się tutaj. To naprawdę wartościowa pozycja i być może komuś z Was posłuży pomocą, dlatego postanowiliśmy ją tutaj zamieścić, bo jest tego warta. Życzymy powodzenia w zmienianiu swojego życia na lepsze. Z tą książką Wam się to uda, pod warunkiem, że włożycie w to własny wysiłek.

Darmowy fragment

Weź się w garść, zacznij działać i odkryj proste prawa odpowiedzialne
za Twój życiowy sukces!


Nowa książka Elżbiety Maszke, autorki "Odwiecznych Praw Życia",
ma jedną niezwykłą cechę.
Jej zawartość można opisać w jednym zdaniu. A brzmi ono tak:

Pierwszy praktyczny poradnik pokazujący w tak KONKRETNY sposób
JAK zmienić swoje życie.


Ta książka pokazuje, jak zacząć działać w swoim życiu.
Jak stać się architektem swojego życiowego sukcesu.
Jej największa siła zawarta jest w prostych, życiowych poradach,
które wprowadzą do Twojego życiowego słownika nową,
dopasowaną do Ciebie definicję słowa SKUTECZNOŚĆ.


Jeszcze tylko przez 2 dni można kupić pełną wersję w promocyjnej cenie!

Dowiedz się więcej

środa, 20 maja 2009

Castaganus pomaga zajść w ciążę

Castaganus - ten ziołowy lek jest często stosowany jako wspomagający zajście w ciążę. Przede wszystkim:
  • jest pomocny przy nieregularnych cyklach, także w przypadku łagodnych postaci zespołu policystycznych jajników
  • wydłuża fazę ciałka żółtego
  • wpływa na obniżenie stężenia prolaktyny
  • ułatwia jajeczkowanie.
Stosuje się jedną lub dwie tabletki (w zależności od masy ciała), rano na czczo przez 3 miesiące. Lek jest dostępny w aptekach bez recepty. Opakowanie zawiera 30 tabletek i kosztuje około 10zł.

poniedziałek, 18 maja 2009

Kiedy współżyć?

Aby jak najbardziej zwiększyć możliwość zapłodnienia, należy odbywać regularne stosunki przez mniej więcej tydzień przed terminem owulacji i 1-2 dni po owulacji. Współżycie co dwa dni jest tak samo skuteczne jak codzienne.

czwartek, 14 maja 2009

Preparaty dla mężczyzn

Na męską płodność korzystnie wpływa podawanie preparatów witaminowych takich jak np. Salfazin, Androvit, skuteczna jest także maca. Mają one dobroczynny wpływ na żywotność plemników i zwiększają tym samym szansę na zapłodnienie.

wtorek, 12 maja 2009

Twoje myśli mogą blokować poczęcie. Koniecznie je zmień!



"Ściągaj do swojego życia obfitość i wszelką pomyślność, spokojnie i powoli. Nie bój się, że coś Ci się nie uda. Wszystko ma prawo Ci się udać. Postanów, że od tej chwili urzeczywistniać się będzie w Twoim życiu wszystko, o czym pomyślisz. Postanów, że od tej chwili wszystko, o czym pomyślisz, będziesz sprowadzać do swojego życia za pomocą własnych, spokojnych, naturalnych myśli."
Fragment z książki Sekrety prawa przyciągania


Sekrety prawa przyciągania - czy to dobre miejsce na tę książkę? Jak najbardziej! Zawarte w niej prawa nie dotyczą jedynie pieniędzy, ale przyciągania każdej upragnionej sytuacji w życiu, w tym także dziecka. Często trudności z zajściem w ciążę wynikają wprost z blokady psychicznej, z utraty wiary i nadziei, że się uda. Z tej książki dowiesz się jak przełamać tę niemoc. Znam wiele osób, które dzięki tym prawom doczekały się realizacji swoich marzeń, w tym przyjścia na świat swojego upragnionego dziecka. Podejmując starania o dziecko, zadbaj najpierw o odpowiednie nastawienie, inaczej sama będziesz blokować możliwość poczęcia. Zaproś dziecko do swojego życia! Myśli trudno zmienić jeśli nie wiesz jak, możesz je nawet niechcący wzmocnić. Często nawet nie uświadamiasz sobie, że Twoje ukryte lęki i obawy odsuwają poczęcie. Ta książka może Ci pomóc, pod warunkiem, że zastosujesz się do zawartych w niej praw.

Fragment

Przeczytaj opinie i dowiedz się więcej


sobota, 9 maja 2009

Zioła stosowane w leczeniu niepłodności

Niepokalanek - może ułatwiać owulację, działa normalizująco na cykl miesiączkowy
Kwiaty goździka - polecane kobietom o obniżonym poziomie estrogenów
Lukrecja - zalecana kobietom z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi oraz zaburzeniami hormonalnymi (nadmiar testosteronu)
Serdecznik - stosowany do poprawy płodności, szczególnie u kobiet, u których niepłodność związana jest z wyczerpaniem organizmu
Korzeń aletris - działa pobudzająco na macicę. Lek homeopatyczny aletris farinosa jest skuteczny w leczeniu niepłodności - stymuluje pracę jajników, szczególnie polecany jest także w sytuacjach, kiedy organizm kobiety ma trudności z utrzymaniem ciąży.
Łopian - pobudza produkcję estrogenów.
Rdest - reguluje owulację i tworzenie ciałka żółtego, zwiększa również produkcję plemników.
Serduczka - jedno z najskuteczniejszych ziół w leczeniu niepłodności, działaniem przypomina progesteron, pomaga w podtrzymaniu ciąży.

środa, 6 maja 2009

Szczęśliwe macierzyństwo


Jest to podręcznik pisany przez młodą mamę dla innych młodych
mam. Zawiera spostrzeżenia zaczerpnięte z literatury fachowej,
podręczników, czasopism przefiltrowane przez własne, autentyczne
doświadczenie.
Jeśli jesteś młodą mamą lub zamierzasz nią zostać, a czujesz się
zagubiona w chaosie spadających na Ciebie niełatwych przecież
obowiązków, to jest to publikacja przeznaczona właśnie dla Ciebie.
Oprócz praktycznych porad, jak zadbać o siebie i maluszka, zawiera
także wskazówki, jak być szczęśliwą w macierzyństwie, bo przecież
tylko zadowolona, szczęśliwa kobieta może być dobrą mamą dla
swojego dziecka.

Opinie:

Agnieszka Jędrys

mam 26 lat i zaczynam już myśleć o dziecku, księgowa
Uzyskałam odpowiedzi na najbardziej nurtujące mnie pytania. I są to odpowiedzi osoby doświadczonej, a nie teoretyka. Książka napisana jest w bardzo przystępnym języku. Nie straszy przed macierzyństwem, ale ukazuje wszelkie jego aspekty w prawdziwym świetle, bo wiadomo iż każde zdarzenie w naszym życiu może mieć swoje dobre i złe strony i dzięki tej książce można psychicznie się przygotować na niektóre niespodzianki związane z urodzeniem dziecka.

Dorota Gutowska
28 lat, jestem w ciąży po raz pierwszy
Pomimo tego, iż dopiero za 3 miesiące zostanę Mamą, z dużą sympatią przestudiowałam treści zawarte w ebooku. Muszę przyznać, iż wcześniej zapoznałam się z wieloma innymi publikacjami z tego zakresu, lecz nigdzie nie spotkałam wiedzy tak skondensowanej i przystępnej zarazem. Doskonała pozycja warta szerokiego polecenia.
PS. Daję "szóstkę", a gdyby maxem była "dziesiątka" dałabym \"dziesiątkę\". Krótko - daję MAXA.

Przeczytaj fragment

Dowiedz się więcej

Zamów tutaj

wtorek, 5 maja 2009

Przygotowanie piersi do karmienia

Nie należy w żaden sposób hartować brodawek. Piersi pod wpływem hormonów same przygotowują się do karmienia. Można jedynie zafundować im naprzemienny ciepły i chłodny natrysk - to je wzmocni i ujędrni. Przygotuj się, że na początku brodawki będą obolałe, ale spokojnie - to szybko minie i z czasem już nie będziesz w ogóle odczuwała bólu podczas karmienia. Na poranione brodawki przyda się Bephanten, warto go zabrać już do szpitala.

Opóźniający się poród

Kiedy termin porodu minął, można spróbować domowymi sposobami przyspieszyć narodziny dziecka. Korzystnie wpływa:
  • współżycie płciowe
  • delikatne polewanie sutków letnią wodą
  • jedzenie ostrych potraw
  • długi spacer
Już na samej porodówce przyszłe mamy starają się przyspieszyć poród piciem kawy i chodzeniem po schodach.

Termin porodu

Przybliżony termin porodu można wyznaczyć w prosty sposób:
  • sprawdź, kiedy przypadł pierwszy dzień Twojej ostatniej miesiączki
  • dodaj do tej daty 7 dni
  • od otrzymanej daty odejmij trzy miesiące i otrzymasz przybliżony termin porodu

piątek, 1 maja 2009

Kiedy dziecko nie chce zasnąć, czyli sposoby na sen dziecka


Jak usypiać?
Jeśli szukasz sposobów na spokojny sen dziecka, skorzystaj z metod sprawdzonych na tysiącach dzieci. Usypianie dziecka nie musi być koszmarem, jeśli wiesz jak się do tego zabrać, by uniknąć niepotrzebnych błędów.

Usypianie dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Horror nieprzespanych nocy może nas jednak ominąć. Wiele dzieci spokojnie przesypia noc już niemal od pierwszych tygodni życia. Nie decydują o tym szczęście, czy też niezwykle spokojna natura dziecka, ale odpowiednie warunki i nawyki kształtowane przez rodziców. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, a noce staną się czasem na odpoczynek. 6 - 7 godzin snu od pierwszych dni życia dziecka, to dla wielu rodziców marzenie, które wydaje się być nieosiągalne. Tymczasem jest to możliwe i wcale nie takie trudne.

Gdzie układać dziecko do snu?

Już od pierwszych dni życia dziecka należy przyzwyczajać je do własnego miejsca na sen. To może być własny pokój, ale także sypialnia rodziców. Ważne, by było to miejsce odosobnione, oddalone od gwaru codziennych zajęć. W ten sposób zapewniamy dziecku nie tylko komfort, ale uczymy je uspokajania się i przebywania samemu, a co ważniejsze zasypiania bez obecności dorosłych.

Łóżeczko czy łóżko rodziców?

Wielu rodziców chętnie zabiera dziecko do własnego łóżka. Ta bliskość dziecka choć urocza i wygodna, może być jednak bardzo niebezpieczna. O to, czy spać wspólnie z dzieckiem wciąż toczą się spory. Poza kwestią bezpieczeństwa pojawia się jeszcze jeden problem – jak później odzwyczaić maleństwo od łóżka rodziców? Czy pozostaje nam więc łóżeczko? Dla dziecka jest ono bezpieczniejsze, ale dla rodziców, zwłaszcza karmiącej mamy, mniej wygodne. Dobrym rozwiązaniem są, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, przenośne łóżeczka, kołyski i łóżeczka z opuszczanym bokiem. Możemy je ustawić tuż obok łóżka rodziców, co gwarantuje nam bliskość z dzieckiem bez niepotrzebnego ryzyka.

Temperatura otoczenia

Nie może być zbyt wysoka. Idealna temperatura do spania to 18-20 stopni. Wyższa może powodować przegrzanie, zwiększa ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej, a także powoduje wysuszenie błon śluzowych nosa. Dla dziecka jest to dyskomfort, a dodatkowo zwiększa się jego podatność na infekcje. Pamiętać należy o wietrzeniu pokoju, a latem o zasłanianiu okna i ewentualnym włączeniu wentylatora, aby uniknąć nadmiernego nagrzania pomieszczenia.

Jaka pościel?

Dla małego dziecka najlepsza jest ta ze 100% bawełny. Przez pierwszy rok spokojnie możemy odłożyć do szafy wszelkie poduszki. Dziecko ich nie potrzebuje, a wręcz są niewskazane ze względu na kręgosłup i niebezpieczeństwo uduszenia. Aby rozprawić się z roztoczami pościel należy prać w temperaturze 15 stopni i odkurzać materac.

Co zrobić kiedy dziecko płacze?

Trzeba utulić, aby czuło się bezpiecznie. Można je wziąć na chwilę na ręce, pogłaskać, a gdy się uspokoi, odłożyć do łóżeczka i pozwolić zasnąć samodzielnie. Jeśli znowu zacznie płakać czynność powtarzamy do skutku. Z czasem tych powtórek będzie coraz mniej, aż doczekamy się chwili, kiedy zaśnie samo, bez płaczu. Istotne jest, aby spokojne już dziecko zawsze odkładać do łóżeczka i pozwolić zasnąć samemu. Nie powinniśmy go usypiać nosząc na rękach. Łatwo przyzwyczai się do tego dobrodziejstwa i będziemy musieli pogodzić się z takim schematem przez kolejne miesiące, lata i kilogramy…

Kiedy położyć dziecko do łóżeczka?

Ważne, aby znalazło się tam tuż przed zaśnięciem. Sygnałem dla nas powinno być ziewanie. Nie wolno przegapić momentu, kiedy dziecko staje się senne, bo wówczas będzie zmęczone i zaśnie dopiero wtedy, gdy będzie już wyczerpane płaczem. Pamiętajmy, że niemowlę potrzebuje około 20 minut, aby spokojnie zasnąć i nie należy tego procesu przyspieszać.

Skuteczne owijanie i kojące dźwięki

Przez pierwszych sześć tygodni wskazane jest owijanie dziecka, tak aby nie rozbudzały go własne rączki. Ciasna pozycja jest mu dobrze znana i czuje się wtedy bezpieczne. Przydatne są także odgłosy, które dziecko zna jeszcze z życia płodowego, a więc odgłos bicia serca, czy szum przelewającej się wody. Niektóre kołyski i zabawki są wyposażone w takie dźwięki.

Znaczenie rytuałów

Dzieci lubią schematy, dlatego tak ważne jest, by zapewnić im powtarzalność codziennych czynności. Kąpiel o zbliżonej porze, przyciemnione światło przed nocnym wypoczynkiem, ta sama melodia czy inne stałe elementy pozwalają dziecku skojarzyć te zdarzenia ze zbliżającym się czasem na sen.

Jedzenie – aktywność – sen

Droga do snu powinna mieć właśnie taki przebieg. Nie kładziemy dziecka spać tuż po karmieniu. Przed położeniem do łóżeczka jest czas na aktywność – rozglądanie się, uśmiechy, ”rozmowę” z rodzicami, przyglądanie się ulubionej zabawce itp. Kiedy widzimy, że dziecko zaczyna być senne przenosimy je do łóżeczka.

Gdzie szukać wskazówek?

Niezastąpionym przewodnikiem jest książka Jak usypiać? Wszystko o zdrowym śnie niemowląt i maluszków. Metody w niej zawarte, wypróbowane i sprawdzone w tysiącach przypadków, pomogą zrozumieć rytm snu dziecka. Znajdziemy tam odpowiedź na ważne i tak bardzo nurtujące rodziców pytania:

- jak radzić sobie z wieczornymi awanturami w łóżeczku, wczesnym porannym budzeniem się, lękiem przed ciemnością i koszmarami?
- dlaczego niektóre przyzwyczajenia związane z karmieniem i zasypianiem w czasie dnia źle wpływają na sen nocny?

Kołyska mile widziana

Kołyska jest bardzo przydatna, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. Poza niewątpliwą zaletą, jaką jest bliskość dziecka, przede wszystkim uspokaja. Nie należy się obawiać kołysania - dziecko je dobrze pamięta jeszcze z czasów brzuszka i jest do niego przyzwyczajone. Ponadto kołysanie dobrze wpływa na układ nerwowy, zmysł równowagi i koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci kołysane zdecydowanie rzadziej miewają później chorobę lokomocyjną.